Ogłoszenia 18.04.2021

1.    Trzecia niedziela wielkanocna przeżywana jest jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna jednocześnie Tydzień Biblijny. Celem jest zwrócenie uwagi na moc Słowa Bożego, które może stać się drogowskazem na drodze chrześcijańskiego życia. Słowo Boże jest źródłem odnowy i ewangelizacji naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy
2.    Wołamy z ufnością do Boga o zatrzymanie szerzącej się pandemii, o zdrowie dla chorych,
o zbawienie dla ofiar i pociechę dla ich rodzin, w intencji wszystkich ludzi troszczących się o zdrowie i życie innych.
3.    Spotkanie dla rodziców przed I kom św. w 2021 roku zapraszamy do górnego kościoła w przyszłym tygodniu o 18.45: ze SP 7 we wtorek 20 kwietnia, ze SP 14 w środę 21 kwietnia, ze SP 18 w czwartek 22 kwietnia i ze SP 4 w piątek 23 kwietnia.
4.    Spotkanie młodzieży z klas VIII chcącej otrzymać sakrament bierzmowania o 19.00 w górnym kościele: SP Nr 7 w poniedziałek 26 kwietnia,  SP Nr 14 we wtorek 27 kwietnia i SP Nr 4 i 18 w środę 28 kwietnia.
5.    W piątek, 23 kwietnia będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
6.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i polecamy Bożej Opatrzności.
7.    Zapraszamy na spotkania scholii w sobotę o 10.00 i spotkanie ministrantów o 11.00.
8.    We wtorek zapraszamy na różaniec za zmarłych o 17.00, a w środę na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła również o 17.00.
9.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych
na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
10.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności. Ofiarodawców i darczyńców parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy z wdzięcznością prosząc o błogosławieństwo Boże w każdy poniedziałek na Mszy św. o 18.00.
11.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych Parafian i Bliskich: Halinę Konieczną, Władysława Woźniaka, Jerzego Świtalskiego, Zdzisławę Kowalską, Leonarda Kamińskiego, i Marianną Polańską. Pomódlmy się za nich i za rodziny: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….