Ogłoszenia 25.04.2021

1.    Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz pracy ewangelizacyjnej na misjach.
2.    Od soboty 1 maja zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej codziennie o 17.00. Będzie to również I sobota miesiąca. O 18.00 msza św. ku czci NPSNMP.
3.    Za tydzień w niedzielę 2 maja Kolejne Spotkanie z Ojcem. O 19.00 eucharystia i następnie
z okazji Roku św. Józefa odbędzie się koncert pod tytułem „Psalmy Józefa”.
4.    Spotkanie młodzieży z klas VIII chcącej otrzymać sakrament bierzmowania o 19.00
w górnym kościele: SP Nr 7 w poniedziałek 26 kwietnia,  SP Nr 14 we wtorek 27 kwietnia
i SP Nr 4 i 18 w środę 28 kwietnia.
5.    Wołamy z ufnością do Boga o zatrzymanie szerzącej się pandemii, o zdrowie dla chorych,
o zbawienie dla ofiar i pociechę dla ich rodzin, w intencji wszystkich ludzi troszczących się o zdrowie i życie innych.
6.    W tym tygodniu 29 kwietnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, a w liturgii wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny patronki Europy.
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Opatrzności Bożej i Matki Jezusa i św. Józefa.
8.    Dnia 29 kwietnia w czwartek o 17.00 w dolnym kościele odbędzie się comiesięczne czuwanie formacyjne dla czcicieli Matki Bożej.
9.    W następną niedzielę 2 maja Apostolat Maryjny będzie rozprowadzał poświęcone Cudowne Medaliki NMP po każdej Mszy św.
10.    Zachęcamy do czytania prasy, komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych
na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
11.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek za ławkami i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności. Ofiarodawców i darczyńców parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy z wdzięcznością prosząc o błogosławieństwo Boże w każdy poniedziałek na Mszy św. o 18.00. W przyszłą niedzielę można będzie złożyć do puszek przed kościołem ofiarę na cele remontowe w naszej parafii.
12.    W ramach pomocy dzieciom i ubogim rodzinom na Madagaskarze włączmy się w to czynienie dobra.
13.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych Parafian
i Bliskich: Annę Maciołek, Idziego Ciesiełkiewicza, Jana Galuba, Włodzimierza i Sabinę Kajzer, Annę Kupczyk, Bernarda Marulewskiego, Jana Sołtysiaka, Stanisławę Chylińską, Marię Wicha i Teresę Kuźniacką. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
14.    Wysłuchajmy jeszcze świadectwa kl. Grzegorza z okazji Niedzieli Dobrego Pasterza…