Ogłoszenia 23.05.2021

1.    Dzisiaj przeżywamy obdarowanie darami Ducha Świętego, który chce nas wysyłać z ewangelią Miłości do sióstr i braci tych najbliższych i tych na krańcach świata. We wprowadzeniu do mszy św. zostaliśmy zaproszeni do bycia posłańcem dla sąsiadów i zanieść kolejny List do Parafian - Ścieżki Opatrzności. W ramach kolejnego roku Programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii przygotowujemy się do gestu, który jutro w Uroczystość Matki Kościoła zachęci nas do odkrywania, że jesteśmy powołani do braterstwa, czyli jesteśmy dla siebie siostrami i braćmi, którzy darzą się wzajemną życzliwością. Kończymy okres wielkanocny.
2.    W dzisiejszą Uroczystość odbędzie (odbyła) się Pierwsza Komunia św. dzieci ze SP 18 podczas mszy św. o 9.30, 11.00 i 12.30. O 16.00 Rocznica Pierwszej komunii św. dla dzieci z tej szkoły. Prosimy, aby w miarę możliwości uczestniczyć w mszach św. o 7.00, 8.00 - intencja Maryjna i 18.00. Informacje w Internecie i na żółtych plakatach.
3.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codzienne o 17.00.
4.    W piątek o 15.30 - pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych dzieci ze SP 4. Rodziców
i chrzestnych prosimy o spowiedź w dniach poprzedzających. Za tydzień Pierwsza Komunia św. w uroczystość Trójcy Przenajświętszej o 10.30 i 12.30.
5.    Jutro uroczystość Odpustowa ku czci Maryi Matki Kościoła. Msze św. o 7.00, 9.30 i o 18.00 uroczysta suma za Parafian i procesja wokół kościoła. Ze względu na sytuację pandemii festyn parafialny nie odbędzie się.
6.    W środę 26 Dzień Matki, w czwartek 27 święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Kościoła.
8.    Wołamy z ufnością do Boga o zatrzymanie szerzącej się pandemii, o zdrowie dla chorych,
o zbawienie dla ofiar i pociechę dla ich rodzin, w intencji wszystkich ludzi troszczących się
o zdrowie i życie innych. Przeżywajmy ten trudny czas z ufnością wobec Jezusa Zmartwychwstałego.
9.    Parafia i świetlica organizują Wakacje z Bogiem dla dzieci i młodzieży 4-13 lipca w górach,
w Beskidzie Żywieckim. Można wykorzystać Bony wakacyjne. Szczegóły u ks. Damiana..
10.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN, tygodnik Przewodnik Katolicki oraz nasz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
11.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek
za ławkami i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności. Ofiarodawców i darczyńców parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy z wdzięcznością prosząc
o błogosławieństwo Boże w każdy poniedziałek na Mszy św. o 18.00.
12.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Bolesławę Modrzejewską, Krystynę Andrzejak, Elżbietę Wrzesińską, Jerzego Matuszewskiego, Wiktorię Płonka, Zofię Sowalską i Zbigniewa Pszczoła. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…