Ogłoszenia 04.07.2021

1.    Wakacyjny wypoczynek niech będzie dla wszystkich czasem doświadczania Bożej Miłości. Nie zapominajmy o codziennej lekturze Biblii, modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo. Dzisiaj modlimy się o urodzaje.
2.    Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli  "Wakacje z Bogiem" podczas kwesty, którą prowadziły dzieciaki ze świetlicy. Zebraliśmy 3310 zł. O wszystkich Dobrodziejach uczestnicy będą pamiętać w modlitwie podczas całego wyjazdu, a szczególnie podczas Mszy św. przed Cudownym Obrazem na Jasnej Górze
13 lipca o 14.30.
3.    Od dziś do puszek przy wejściu można składać intencje i ofiary na Oriońską Biało-żółtą Grupę Pielgrzymki kaliskiej.
4.    Dziś dzieci i młodzieży ze Świetlicy i Parafii po Mszy św. o 11.00 wyruszą z ks. Damianem na 10-cio dniowe Wakacje z Bogiem w górach. Otoczmy ich modlitwą.
5.    W najnowszym Opiekunie przeczytamy m.in. artykuł o Oriońskiej Biało-żółtej Grupie pielgrzymkowej. Zapisy na pielgrzymkę w Grupie 24 lipca.
6.    Ze względu na zmniejszoną liczbę księży w parafii Msze święte w lipcu i sierpniu są odprawiane
w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00 – nie ma mszy świętej o 12.30. Msze święte w tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
7.    W bieżącym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek 6 wspomnienie bł. Teresy Ledóchowskiej,
w czwartek 8 św. Jana z Dukli.
8.    W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna: poniedziałek, wtorek, i piątek – 16.00 -18.00; środa 10.00-12.00, w sobotę od 11.00 - 12.00. W czwartki kancelaria nieczynna.
9.    Organizowany jest wyjazd do Częstochowy 11 lipca. Zapisy telefonicznie 519 718 568. Informacja również gablocie.
10.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy m.in. przez odpowiedni strój.
11.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek za ławkami
i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się
12.    o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
13.     Wszystkich darczyńców i dobro czyniących wspólnocie parafialnej, świetlicy i domowi zakonnemu otaczamy modlitwą z wdzięcznością podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
14.    W sobotę 31 lipca w świetlicy odbędzie się w formie OPEN z podziałem na grupy wiekowe Pierwszy Turniej Szachowy o Puchar św. Alojzego Orione. Informację w najbliższych dniach będą dostępne
na plakatach, parafialnej stronie internetowej i parafialnym Facebooku. Organizatorzy to -Parafia Opatrzności Bożej i Rada osiedla Kaliniec oraz Szachmistrz Maciej Sroczyński. Serdecznie zapraszamy.
15.    Z okazji wizyty ks. Marcela Kpudzeka z Kamerunu tydzień temu zebrano 3690 zł. ofiar na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołów w Potrzebie.
16.    Zachęcamy do czytania plakatów i ogłoszeń o różnych wydarzeniach w Internecie i w gablocie.
17.    W kancelarii można zamawiać intencje na I półrocze 2022 roku.
18.    W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Janinę Rakucińską, Dariusza Budynek, Henryka Kornackiego, Krystynę Janiak, Stanisława Gierłowskiego i Kazimierę Musisz. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia
i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…