Ogłoszenia 25.07.2021

1.    Z woli Ojca Świętego Franciszka w tym roku 25 lipca po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych
2.    W czasie wakacyjnego odpoczynku pamiętajmy o obecności i bliskości Boga przez lekturę Biblii, modlitwę, różaniec, nabożeństwa, sakramenty oraz niedzielną i świąteczną Eucharystię. Pozdrawiamy, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii. A wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny otaczamy modlitwą i życzeniami. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa. Udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo.
3.    Zgodnie z Apelem Przewodniczącego KEP w niedzielę 25 lipca włączamy się poprzez modlitwę
w przeżywanie Dnia solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie.
4.    W związku z urlopami księży i pana organisty zachęcamy do spowiedzi przed mszami św. a podczas mszy św. w dni powszednie w miarę możliwości do wspólnego śpiewu bez towarzyszenia organów.
5.    Msze święte w lipcu i sierpniu: w niedzielę: o 7.00; 9.30, 11.00 i 18.00. W tygodniu o 7.00 i 18.00.
6.    W lipcu i sierpniu godziny urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i piątek
po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
7.    Jutro 26 wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP,  w czwartek 29 wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza, w sobotę 31 lipca wspomnienie św. Ignacego z Loyoli. W przyszłą niedzielę
1 sierpnia będziemy obchodzić 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
8.    W sobotę 31 lipca w świetlicy odbędzie się w formie OPEN z podziałem na grupy wiekowe Pierwszy Turniej Szachowy o Puchar św. Alojzego Orione. Organizatorzy to -Parafia Opatrzności Bożej i Rada osiedla Kaliniec oraz Szachmistrz Maciej Sroczyński. Patronat honorowy nad Turniejem objął również poseł
pan Jan Mosiński. Serdecznie zapraszamy.
9.    Dziś po każdej Mszy św. można wesprzeć materialnie przygotowania do pielgrzymki podczas kwesty prowadzonej przez pielgrzymów przed kościołem. W piątek 6 sierpnia o 19.00 spotkanie organizacyjne pielgrzymki.
10.    Fundacja Abba Pater organizuje doroczne Festiwale Uwielbienia Boga Ojca w Kaliszu. W tym roku przypada 10.jubileuszowy festiwal pod nazwą „Spotkanie z Naszym Ojcem”. Odbędzie się on w dniach w sobotę
31 lipca i w niedzielę 1 sierpnia. Będzie to i spotkanie ekumeniczne i Eucharystia oraz koncert uwielbienia. Zaproszeni zostali  znani  inspirujący głosiciele duchowni i świeccy: charyzmatyk Marcin Zieliński, rekolekcjonista Dominikanin Ojciec Tomasz Nowak oraz   Ks. Teodor Sawielewicz znany z Teobańkologii. Wstęp na całość wydarzenia wynosi 15 PLN. Bilety dostępne online oraz w dniu festiwalu. Szczegóły dotyczące lokalizacji oraz program znajdują się na plakatach oraz na stronie Fundacji Abba Pater, abbapater.pl .Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału w tym wydarzeniu duchowym naszej diecezji.
11.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek za ławkami
i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
12.     Wszystkich darczyńców i dobro czyniących wspólnocie parafialnej, świetlicy i domowi zakonnemu otaczamy modlitwą z wdzięcznością podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
13.    Apostolat Maryjny organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 31 lipca. Wyjazd o 6.00, koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.
14.    Biuro Radia Maryja działające przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę 14 sierpnia. Wyjazd o 8.00, koszt 20 zł. Zapisy w Biurze Radia Maryja środa i piątek od 17.30 - 18. Szczegóły na plakatach.
15.    W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych Bliskich i Parafian: Bolesława Dmitrzaka, Teresę Paprocką, Teresę Tomczyk, Władysława Mielcarka i Władysława Kazimierskiego. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…