Ogłoszenia 01.08.2021

1.    W czasie wakacyjnego odpoczynku pamiętajmy o obecności i bliskości Boga przez lekturę Biblii, modlitwę, różaniec, nabożeństwa, sakramenty oraz niedzielną i świąteczną Eucharystię. Niech Boża Miłość przynagla nas do czynienia dobra zawsze i wszędzie wszystkim. Pamiętajmy o chorych. Módlmy za podróżujących i przebywających na wyjazdach wakacyjnych. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii i zapraszamy na Msze święte w sierpniu, które są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00. W tygodniu bez zmian o godz. 7.00 i 18.00. Życzenia kierujemy do tych, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny, urodziny
lub jubileusze. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo. Pamiętajmy w modlitwie o 77 rocznicy wybuchu Powstawania Warszawskiego.
2.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o 18.00 jak co miesiąc modlitwa i Msza Święta w intencji rodzin i obrony poczętego życia w Bazylice św. Józefa. Zachęcamy do spowiedzi.
3.    W środę 4 sierpnia wspomnienie św. Jana Marię Vianney, w piątek 6 święto Przemienienia Pańskiego.
4.    W sierpniu zachęcamy się wzajemnie do modlitwy w intencji  wyjścia z tragedii uzależnienia bardzo wielu naszych sióstr i braci w rodzinach.
5.    W sierpniu godziny urzędowania biura parafialnego: poniedziałek, wtorek i piątek po południu
od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 - 12.00.
W czwartek kancelaria nieczynna.
6.    Codziennie oprócz niedziel i świąt zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
7.    We wtorki o 17.00 zapraszamy na różaniec w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
8.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą można zabrać ze stolików za ławkami
i złożyć ofiarę określoną ceną lub dobrowolną według możliwości i serca.
9.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii oraz sióstr i braci dlatego pamiętajmy
o odpowiednim stroju.
10.    Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na pielgrzymkę.
11.     Tegoroczna 384 Piesza Pielgrzymka Kaliska na Jasną Górę wyruszy 9 sierpnia po mszy św. o 7.00.
12.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek za ławkami
i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się
o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności. Dzisiaj I niedziela miesiąca i można złożyć przed kościołem ofiarę do puszki na cele remontowe i inwestycyjne parafii. W przyszłą niedzielę zebrane ofiary zostaną przekazane na Radio Rodzina.
13.     Wszystkich darczyńców i dobro czyniących wspólnocie parafialnej, świetlicy i domowi zakonnemu otaczamy modlitwą z wdzięcznością podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
14.    Biuro Radia Maryja działające przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę
14 sierpnia. Wyjazd o 8.00, koszt 20 zł. Zapisy w Biurze Radia Maryja środa i piątek od 17.30 - 18. Szczegóły na plakatach.
15.    W tym tygodniu można na placu z tyłu domu zakonnego składować elektro śmieci, które zostaną zabrane w piątek 6 sierpnia o 9.00.
16.    W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Mariana Polowczyka, Bronisławę Kędzierską i Danutę Grausz. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…