Ogłoszenia 08.08.2021

1.    W sierpniu Kościół zachęca do abstynencji od napojów alkoholowych w intencji wyjścia z tragedii uzależnienia bardzo wielu naszych sióstr i braci w rodzinach.
2.    W modlitwach pamiętajmy o bliskich z rodzin i wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali na wypoczynek, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo.
3.    Jutro po Mszy św. o 6.00 wyrusza nasza Oriońska biało-żółta grupa pielgrzymkowa w ramach 384 Kaliskiej i 30 Diecezjalnej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę pod hasłem: Józefie, weź Maryję i Dziecię do siebie. Przez cały czas pielgrzymowania, to jest w dniach od 9-19 sierpnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy prowadzonej przez Orioński Ruch Świecki za naszych  pielgrzymów.
4.    Dziękujemy również za wsparcie materialne naszej grupy pielgrzymkowej podczas kwesty przeprowadzonej 25 lipca. Zebraliśmy 1940 zł.
5.    Dziś do wieczora można składać do specjalnie oznakowanych puszek intencje, w których podczas drogi będą się modlić pielgrzymi i zaniosą je do tronu Maryi na Jasnej Górze.
6.    Istnieje możliwość duchowego włączenia się w pielgrzymkę, do Grupy Złotej, której spotkania odbywać się będą od 9 do 18 sierpnia, o godz. 20.30 w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.
7.    Zapewniamy Was o naszej modlitwie, w której będziemy pamiętać o wszystkich duchowych uczestnikach pielgrzymki i jednocześnie o nią prosimy, by tegoroczna pielgrzymka przyniosła jak największe owoce dla dobra Kościoła Kaliskiego.
8.    Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii i zapraszamy na Msze święte w sierpniu, które są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Msze święte w tygodniu
o 7.00 i 18.00.
9.    W tym tygodniu patronować nam będą: jutro św. Teresa Benedykta od Krzyża Edyta Stein, 10 w środę św. Wawrzyniec diakon i męczennik, w środę 11 św. Klara, a w sobotę 14 św. Maksymilian Maria Kolbe męczennik. W piątek 13 o 17.00 różaniec fatimski i o 18.00 msza św. zakończona procesją wokół kościoła. Podczas mszy św. o 18.00 siostra Alojza orionistka, która jest na misji na Madagaskarze pragnie wyrazić wdzięczność za akcję zbiórki w naszej parafii na rzez zakupu kur dla ubogich rodzin
na Madagaskarze.
10.    Za tydzień w niedzielę 15 uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; z tym dniem związany jest obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i wieńców żniwnych. Podczas mszy św. o 11.00 będziemy się modlić w intencji kl. Grzegorza i podziękujemy mu za pomoc w naszej parafii.
11.    Naszą życzliwość i Boże błogosławieństwo kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny lub jubileusze.
12.    W sierpniu godziny urzędowania biura parafialnego: poniedziałek, wtorek i piątek po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
13.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą można zabrać ze stolików za ławkami
i złożyć ofiarę określoną ceną lub dobrowolną według możliwości i serca.
14.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek za ławkami
i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się
o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności. Ofiary dzisiaj złożone zostaną przekazane na Radio Rodzina.
15.    W ramach przygotowania do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej zachęcamy do indywidualnego uczestnictwa w rekolekcjach 33.                       www.beatyfikacja33.pl .
16.    Jutro po drugiej niedzieli miesiąca zapraszamy tradycyjnie na mszę św. o 18.00 do modlitwy w intencji rodzin, które pożegnały swoich bliskich w ostatnim czasie.
17.     W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Bronisława Nowackiego, Wandę Bajor i Edwarda Polatyńskiego. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…