Ogłoszenia 22.08.2021

1.    Bogu dziękujemy za szczęśliwie przeżytą pielgrzymkę na Jasną Górę naszym siostrom i braciom
z Grupy Oriońskiej Biało Żółtej oraz księżom Andrzejowi, Damianowi i Markowi Majdanowi wraz  z kandydatami, którzy rozpoczną nowicjat 8 września.
2.    W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy wyjechali na wypoczynek, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a jeszcze udających się w podróż
w najbliższych dniach zapraszamy do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo, jeśli mają takie życzenie.
3.    W czwartek, 26 sierpnia w Polsce będziemy obchodzić uroczystość NMP Częstochowskiej. To również patronalne święto prowincji zakonnej orionistów w Polsce. Polecajmy całą Rodzinę Oriońską prosząc o powołania i pamiętając w modlitwach wzajemnych przez wstawiennictwo Maryi.
4.    W tym tygodniu patronują nam:
•    24 w wtorek – św. Bartłomiej, Ap.
•    26 w czwartek – NMP Częstochowska
•    27 w piątek – św. Monika
•    28 w sobotę – św. Augustyn,
5.    Naszą życzliwość i Boże błogosławieństwo kierujemy wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny lub jubileusze.
6.    Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii i zapraszamy na Msze święte w sierpniu, które są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Msze święte w tygodniu o 7.00 i 18.00.
7.    W sierpniu godziny urzędowania biura parafialnego: poniedziałek, wtorek i piątek po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
8.    Codziennie oprócz niedziel i świąt zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
9.    We wtorki o 17.00 zapraszamy na różaniec w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
10.    Dzisiaj podczas mszy św. o 18.00 podziękujemy ks. Andrzejowi Pałce za 4 lata posługi. Decyzją władz zakonnych został posłany do parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku.
11.    Ks. Kazimierz Baranowski obecnie przebywa na urlopie, a w środę 25 zgodnie z wolą władz zakonnych obejmuje duszpasterstwo w Henrykowie koło Zduńskiej Woli.
12.    Przypominamy o szacunku dla kościoła oraz sióstr i braci dlatego pamiętajmy o odpowiednim stroju.
13.     Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
14.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek za ławkami i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się
o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności. Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci
i życzliwości oraz złożone ofiary serdecznie dziękujemy. A za wszystkich ofiarodawców parafii, świetlicy i domu zakonnego dziękujemy Bogu i prosimy o Boże błogosławieństwo w każdy poniedziałek na Mszy św. o 18.00.
15.    Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 25 września do 3 października. Szczegóły
w gablocie. Opiekunem duchowym pielgrzymki będzie ks. Damian.
16.    W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Andrzeja Karbowskiego, Bronisławę Piekarską, Mieczysława Marciniaka, Reginę Kubiak, Zygmunta Płócienniczaka, Dariusza Bukowskiego i Sławomira Rosińskiego. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…