Ogłoszenia 03.10.2021

1.    Trwamy w czasie Nowenny przed zawierzeniem Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi
w dniu 7 października. Zachęcamy do uczestnictwie w rekolekcjach od 3 października poprzez udział w bazylice lub transmisje w Radio Maryja, Tv TRWAM i Internetowej Telewizji Dom Józefa oraz Radio Rodzina. Tekst Nowenny jest w ostatnim numerze Opiekuna. Będzie to również pierwszy czwartek miesiąca dlatego zapraszamy do modlitwy o powołania i za powołanych w Kościele.
2.    Serdecznie zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku dzieci
o 16.30 a dorosłych i młodzież oraz kandydatów do bierzmowania o 17.15. Pamiętajmy o tej pięknej modlitwie w intencji Kościoła w Polsce i na całym świecie.
3.    W niedzielę 10 października 2021 roku będziemy przeżywać w Polsce XXI Dzień Papieski
pod hasłem Nie lękajcie się!. Tradycyjnie w tym dniu zbierane są ofiary na Papieski Fundusz Stypendialny, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży z naszej diecezji, ale pochodzącej z ubogich i niezamożnych rodzin.
4.    W październiku zapraszamy do Kaplicy Adoracji na osobiste spotkanie z Jezusem Eucharystycznym codziennie oprócz niedziel do rozpoczęcia nabożeństwa Różańcowego czyli do 17.00.
5.    W drugą  niedzielę miesiąca zapraszamy na mszę św. o 16.00 osoby z niepełnosprawnością
i ich rodziny.
6.    W drugą niedzielę miesiąca Adoracja z uwielbieniem Jezusa Eucharystycznego po mszy św. o 18.00. W poniedziałek 11 Msza św. o 18.00 w intencji rodzin, które pożegnały kogoś bliskiego w ostatnim czasie a po niej adoracja NS oraz modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie.
7.    W soboty spotkanie scholii o 10.00 i zbiórka ministrantów o 10.30.
8.    W TYM TYGODNIU w Liturgii obchodzimy:
•    W poniedziałek 4 wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
•    We wtorek 5 św. S. Faustyny Kowalskiej
•    w czwartek 7 Matki Bożej Różańcowej.
9.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności i wstawiennictwa Maryi Matki Kościoła.
10.    Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 21 października o 18.00.
11.    Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej. Również od przyszłej niedzieli 11 października po każdej mszy św. w kancelarii.
12.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane mimo czasu pandemii i rosnącej drożyzny oraz kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności i wspólną troskę. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
13.    W dzisiejszą niedzielę składamy ofiary na potrzeby diecezji. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca możemy złożyć ofiarę do puszek na fundusz inwestycyjny w naszej parafii. Aktualnie zostały wymienione w kościele świetlówki jarzeniowe na energooszczędne ledowe i trwa systematyczna wymiana źródeł światła na energooszczędne w domu zakonnym, świetlicy oraz kościele dolnym i górnym. W planie wymiana ławek w dolnym kościele.
14.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
15.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz Parafian i Bliskich: Joannę Duża, Elżbietę Połatyńską, Reginę Wituń, Henryka Bogaczyka i Danutę Grabarek. Rodzinie
i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…