Ogłoszenia 10.10.2021

1.    Dzisiaj 10 października 2021 roku obchodzimy w Polsce XXI Dzień Papieski pod hasłem Nie lękajcie się! Tradycyjnie w tym dniu do puszek przed kościołem zbierane są ofiary na Papieski Fundusz Stypendialny, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży z naszej diecezji, ale pochodzącej z ubogich i niezamożnych rodzin.
2.    Serdecznie zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku dzieci o 16.30 a dorosłych i młodzież oraz kandydatów do bierzmowania o 17.15. Pamiętajmy o tej pięknej modlitwie w intencji Kościoła w Polsce i na całym świecie.
3.    W ramach duszpasterstwa młodzieży w naszej parafii zapraszamy na mszę św. o 9.15. Jest to również msza św. dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
4.    Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o 16.00 w dolnym kościele osoby
z niepełnosprawnością i ich rodziny.
5.    Dzisiaj Adoracja NS z uwielbieniem po mszy św. o 18.00.
6.    Jutro w poniedziałek 11 w dolnym kościele Msza św. o 18.00 w intencji rodzin, które pożegnały kogoś bliskiego w ostatnim czasie. Po mszy św. adoracja NS oraz modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie.
7.    W środę 13 Dzień Fatimski. O 17.15 Różaniec Fatimski, zaś po mszy św. o 18.00 procesja wokół kościoła.
8.    W czwartek 14 przypada Dzień Edukacji Narodowej. Dlatego zapraszamy do wdzięcznej modlitwy w intencji nauczycieli, katechetów i wychowawców. Módlmy się również za tych, których już nie ma wśród nas – prosząc dla nich o życie wieczne. O 16.30 serdecznie zapraszamy nauczycieli i katechetów do wspólnego spotkania przy stole w naszym domu zakonnym, a następnie na Mszę św. o 18.00 w ich intencji.
9.    Spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii świętej odbędą się
w poniedziałek 11 października dla SP 4 i 7, a we wtorek 12 października dla SP 14 i 18. Spotkania o 18.50 w górnym kościele.
10.    W zakrystii i kancelarii są do nabycia kalendarze diecezji kaliskiej na 2022 rok. Cena 5 zł na utrzymanie kleryków WSD w diecezji kaliskiej.
11.    Biuro Radia Maryja czynne w każdą niedzielę od 10.30 do 11.00.
12.    W TYM TYGODNIU obchodzimy:
•    W środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
•    w piątek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa;
•    w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności i wstawiennictwu Maryi Matki Kościoła.
13.    W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o 12.30 ks. Zbyszek Okulus będzie odprawiał mszę św. dziękczynną z okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich i 60 rocznicy urodzin. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i złożymy życzenia.
14.    Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji. W październiku do 17.00.
15.    W sobotę na 10.00 zapraszamy na spotkanie scholii a o 10.30 na zbiórkę ministrantów.
16.    Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. Również od tej niedzieli po każdej mszy św. w kancelarii i w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
17.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która kształtuje nasz światopogląd.
18.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane mimo czasu pandemii i rosnącej drożyzny oraz kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności i wspólną troskę. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
19.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian: Czesława Zająca, Wiesławę Lewicką, Stefanię Preś-Filipiak, Beatę Kowalską, Adama Sobockiego, Jadwigę Wrzosek, Irenę Niedzielską i Zofię Kobyłka. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…