Ogłoszenia 17.10.2021

1.    Serdecznie zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku dzieci o 16.30 a dorosłych i młodzież oraz kandydatów do bierzmowania o 17.15. Pamiętajmy o tej pięknej modlitwie w intencji Kościoła w Polsce i na całym świecie.
2.    We wtorek 19 po mszy św. o 7 i 18.00 dokonamy zawierzenia parafii św. Józefowi. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
3.    W TYM TYGODNIU obchodzimy: jutro w poniedziałek 18 – święto św. Łukasza Ewangelisty. Pamiętajmy w modlitwie w intencji lekarzy i pielęgniarek oraz wszystkich pracowników i wolontariuszy służby zdrowia; w środę 20 – wspomnienie św. Jana Kantego, w piątek - wspomnienie św. Jana Pawła II.
4.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności i wstawiennictwa Maryi Matki Kościoła.
5.    W czwartek na mszy św. o 18.00 biskup kaliski Damian Bryl udzieli sakramentu bierzmowania. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów. W tym dniu wyjątkowo różaniec dla dzieci o 16.30 i nabożeństwo różańcowe o 17.15 odbędzie się w dolnym kościele.
6.    Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji. W październiku do 17.00.
7.    Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. W kancelarii w niedziele października po każdej mszy św. i w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
8.    W sobotę na 10.00 zapraszamy na spotkanie scholii a o 10.30 na zbiórkę ministrantów.
9.    W ubiegłą niedzielę w XXI Dzień Papieski w ramach budowania żywego pomnika Jana Pawła II zebraliśmy 3196,80 zł. na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia dla wspierania w nauce uzdolnionej młodzieży.
10.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane mimo czasu pandemii i rosnącej drożyzny oraz kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności i wspólną troskę. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
11.    W przyszłą niedzielę rozpoczniemy kolejny Tydzień Misyjny i z tej okazji można będzie złożyć przed kościołem dobrowolną ofiarę do puszek na rzecz misji.
12.    W zakrystii i kancelarii są do nabycia kalendarze diecezji kaliskiej na 2022 rok. Cena 5 zł na utrzymanie kleryków WSD w diecezji kaliskiej.
13.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz Parafian i Bliskich: Halinę Kurzajczyk i Józefę Palot. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu Pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo…..Wieczny odpoczynek……