Ogłoszenia 31.10.2021

1.    W dzisiejszą niedzielę na pamiątkę poświęcenia naszego kościoła w miejscach namaszczenia murów świątyni palą się świece, które nam przypominają nasze namaszczenie i posłanie w chrzcie św. Polecamy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych budowniczych tej świątyni, a wszystkich, którzy troszczą się dzisiaj o naszą świątynię polecamy Bożej Opatrzności i prosimy o błogosławieństwo Boże dla nich i wstawiennictwo Maryi Matki Kościoła.
2.    Jutro 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy na msze św. o 7.00, 9.30, 11.00 i 18.00. O 17.00 modlitwa różańcowa w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. W dniach od 1 do 8 listopada podczas mszy św. o 18.00 zapraszamy do modlitwy za naszych zmarłych polecanych w wypominkach Oktawalnych. Do 8 listopada codzienna modlitwa różańcowa za zmarłych.
3.    We wtorek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, msze św. o 7.00, 9.30, 11.00 i 18.00, a w czwartek 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
4.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.
5.    Coroczne czuwanie nocne Rodziny Oriońskiej na Jasnej Górze odbędzie 19/20 listopada (piątek/sobota). Za tydzień będą bliższe informacje i zapisy od 8 listopada w kancelarii w godzinach urzędowania.
6.    Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji.
W czasie Oktawy Modlitwy za Zmarłych do 17.00.
7.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca: Do chorych w domach kapłani z posługą sakramentalną udadzą się według wcześniejszych ustaleń. Przypominamy i zachęcamy, że w stanach bardzo ciężkiej choroby i słabości można zawsze powiadamiać księdza, aby przybył z sakramentami do chorego.
8.    W zakrystii i kancelarii są do nabycia kalendarze diecezji kaliskiej na 2022 rok. Cena 5 zł na utrzymanie kleryków WSD w diecezji kaliskiej.
9.    W sobotę na 10.00 zapraszamy na spotkanie scholii a o 10.30 na zbiórkę ministrantów.
10.    Przyjmujemy na wypominki roczne w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
11.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane mimo czasu pandemii i rosnącej drożyzny oraz kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności i wspólną troskę. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz Parafian i Bliskich: Macieja Krzemińskiego, Sławomira Dopierała, Lechosława Krymarys, Mirosławę Żyżniewską, Wirgiliusza Wiechow, Emiliana Zawadę, Kazimierza Przybyłek i Józefa Woźniaka. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…