Ogłoszenia 14.11.2021

1.      Papież Franciszek w liście na zakończenie Roku Miłosierdzia w 2016 roku ogłosił nowe święto. Dzisiaj w XXXIII niedzielę zwykłą w całym Kościele obchodzimy już V Światowy Dzień Ubogich. Trwajmy w modlitwie i solidarności miłosiernej z ubogimi Siostrami i Braćmi. Z tej okazji do puszek przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę na Caritas diecezji kaliskiej. Również przed kościołem można poczęstować się ciastem i w ten sposób wesprzeć terapię małej Jagody Michalak.

 1. W listopadzie wyjątkowo zapraszamy na adorację NS i uwielbienie w trzecią niedzielę miesiąca
  za tydzień po mszy św. o 18.00 a na modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie podczas adoracji NS zapraszamy w czwartą niedzielę listopada 28 po mszy św. o 18.00.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w środę 17 wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej,
  w czwartek 18 bł. Karoliny Kózkówny, a w sobotę 20 – św. Rafała Kalinowskiego, W sobotę 20 listopada cała Rodzina Oriońska obchodzi Uroczystość Matki Bożej Opatrzności. Zapraszamy
  do trwania razem z Matką Maryją w dziękczynieniu i uwielbieniu Boga i zanoszeniu próśb w intencji Rodziny Oriońskiej na Mszy św. o 18.00 a wcześniej na nabożeństwo Różańcowe, które poprowadzi Lokalna Koordynacja Oriońskiego Ruchu Świeckiego z parafii o 17.00.
 3. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności. W przyszłą niedzielę pamiętajmy w modlitwie i życzeniach dla naszego pana Piotra organisty, którego otoczymy modlitwą i życzeniami z okazji dnia św. Cecylii
  na mszy św. o 11.00.
 4. Coroczne czuwanie nocne Rodziny Oriońskiej na Jasnej Górze odbędzie 19/20 listopada (piątek/sobota). Wyjazd w piątek o 17.00, koszt 60 zł. od osoby. Zapisy w kancelarii.
 5. W każdy wtorek o 17.00 zapraszamy do modlitwy różańcowej za naszych zmarłych polecanych
  w Wypominkach Rocznych, których wyczytaliśmy w minioną niedzielę. A w środę o 17.00
  na Nabożeństwa ku czci Matki Kościoła.
 6. Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji w dni powszednie od 7.45 do 17.50.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu również szczególnie będziemy dziękować za dar ministrantów i modlić się za nich. W sobotę na 10.00 zapraszamy na spotkanie scholii a o 10.30 na zbiórkę ministrantów.
 8. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane mimo czasu pandemii i rosnącej drożyzny oraz kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności i wspólną troskę. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 9. W listopadzie wyjątkowo w 3 niedzielę miesiąca zachęcamy do złożenia dobrowolnych ofiar do puszki przed kościołem na cele remontowe w naszej parafii.
 10. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i spowiedzi w 2022 roku odbędzie się we wtorek i środę 16 i 17 listopada o 18.45. We wtorek SP 14 i 18, środa SP 4 i 7
 11. Z tyłu na stolikach można zaopatrzyć się w prasę katolicką, która kształtuje nasz światopogląd religijny
 12. Pamiętamy o naszych zmarłych parafianach i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Teresie Urbańskiej, Irenie Giernalczyk, Marku Szewczyku, Jolancie Danielewskiej, Dariuszu Dachemskim, Wojciechu Kwiasowskim, Teresie Ptaszyńskiej, Sławomirze Gąsiorowskim, Bogumile Sawickiej, Jerzym Wągrowskim, Henryku Krysińskim. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…