Ogłoszenia 21.11.2021

1.    W ostatnią niedzielę roku liturgicznego czcimy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to również patronalne święto naszych ministrantów, którym wyrażamy wdzięczność i składamy serdeczne życzenia Bożej Miłości i radości ze służby przy ołtarzy oraz wytrwałości w regularnej służbie.
2.    W listopadzie wyjątkowo zapraszamy na adorację NS i uwielbienie dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca po mszy św. o 18.00 a na modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie podczas adoracji NS zapraszamy za tydzień w czwartą niedzielę listopada 28 po mszy św. o 18.00.
3.    Za tydzień rozpoczniemy Adwent. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać w dniach 17. 18 i 19 grudnia czyli piątek, sobota i niedziela.
4.    W każdą niedzielę o 9.10 zapraszamy do modlitwy za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
5.    Zapraszamy do codziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji od 7.45 do 17.50.
6.    Jutro w poniedziałek 22 w liturgii wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyków i wszystkich troszczących się
o śpiew liturgiczny w środę 24 wspomnimy świętych męczenników Andrzeja Dung Lac i towarzyszy. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności. Dzisiaj o 11.00 pamiętamy w modlitwie i życzeniach dla naszego pana Piotra organisty z okazji dnia św. Cecylii.
7.    W każdy wtorek o 17.00 zapraszamy do modlitwy różańcowej za naszych zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych, których wyczytaliśmy w minioną niedzielę. A w środę o 17.00 na Nabożeństwa ku czci Matki Kościoła.
8.    Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy w niedziele na msze św. o 9.15 w dolnym kościele. Wejście od strony kaplicy adoracji.
9.    W sobotę na 10.00 zapraszamy na spotkanie scholii a o 10.30 na zbiórkę ministrantów.
10.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane mimo czasu pandemii i rosnącej drożyzny oraz kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności i wspólną troskę. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
11.    W listopadzie wyjątkowo w 3 niedzielę miesiąca zachęcamy do złożenia dobrowolnych ofiar do puszki przed kościołem na cele remontowe w naszej parafii.
12.    W ubiegłą niedzielę na cele caritasu diecezjalnego zebraliśmy do puszek 2062,20 zł.
13.    Z okazji 30 rocznicy powstania Radia Maryja jest organizowana pielgrzymka do Torunia 4 grudnia. Zapisy w Biuro Radia Maryja od poniedziałku do piątku w godzinach od. 17.30 do 18.00. Telefon 536 612 699. Serdecznie zapraszamy.
14.    Zachęcamy do nabywania i czytania różnorodnej prasy katolickiej, która kształtuje nasz światopogląd.
15.    Za tydzień 28 listopada będzie można nabyć świece ręcznie zdobione oraz książki religijne, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorego Marcina, który zmaga się z guzem w głowie oraz padaczką neurologiczną. Marcin obiecuje modlitwę i bardzo dziękuje za okazaną pomoc.
16.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Marię Gebel, Stefanię Loge, Teresę Piekarską, Mieczysława Tomtas, Weronikę Smoleńską, Edmunda Lisiaka, Marię Szymczak, Aleksandra Sobańskiego i Teresę Praczyńską. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
17.    Kolęda w 2021 roku z powodu pandemii została zawieszona. Spotkania podczas mszy św. były piękne, ale zabrakło osobistych spotkań i rozmów duszpasterskich. Jako duszpasterze chcemy osobiście spotkać się z Wami, naszymi Parafianami oraz mając na względzie to, że również wyraziliście takie pragnienie. Z Wizytą Duszpasterską będzie chodziło przeważnie 5 księży. Dlatego po konsultacji z Radą Parafialną wyruszymy w Adwencie od poniedziałku 29 listopada. Prosimy o wzajemne zrozumienie i zachowanie wymogów sanitarnych.
18.    Rozkład odwiedzin na pierwsze dni kolędy:
Poniedziałek 29 listopada ul. Serbinowska 1, 1 i 4 - 4 księży
Wtorek 30 listopada ul. Serbinowska 3 - 1 ksiądz
Kolejne dni kolędy zostaną ogłoszone za tydzień w I Niedzielę Adwentu