Ogłoszenia 20.02.2022

1.    Dzisiaj po mszy św. o 18.00 zapraszamy do adoracji NS i modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie.
2.    W sobotę 26 lutego w parafii ojców pasjonistów w Sadowiu odbędzie się Noc walki o błogosławieństwo dla Polski. Rozpoczęcie o 21.00, o północy msza św. i zakończenie czuwania o 3.00 nad ranem w niedzielę. Informacja na plakacie w gablocie.
3.    We wtorek 22 lutego w liturgii obchodzimy święto katedry św. Piotra. Módlmy się w intencji papieża Franciszka.
4.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
5.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach za ławkami.
6.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo czasu pandemii
i rosnącej drożyzny oraz kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
7.    Zachęcamy do składania deklaracji podatkowych PIT do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania
1% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku. Zapraszamy do kancelarii w godzinach urzędowania oraz przed mszami św. o 18.00.
8.    Apel Biskupa ordynariusza Damiana: W minionych dniach byliśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi nawałnicami. Wśród poszkodowanych są także wierni naszej diecezji. W duchu chrześcijańskiej solidarności pragniemy okazać wsparcie duchowe oraz materialne naszym siostrom i braciom, którzy ponieśli straty i znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. W związku z tym zapraszamy do modlitwy w intencji poszkodowanych, zwłaszcza w niedzielę 27 lutego br. Po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka funduszy, które za pośrednictwem Caritas diecezji, przekażemy potrzebującym pomocy.
9.    Słyszymy w mediach o Synodzie w Kościele. Wielu pyta co to jest ten SYNOD i czego to właściwie będzie  dotyczyć? Synodem nazywa się zgromadzenie duchownych, którego zadaniem jest omówienie działalności
i życia Kościoła. Zarządzony Synod przez Papieża Franciszka różni się od poprzednich Synodów. Papież  chce usłyszeć głos całego Kościoła, nie tylko duchownych ale i świeckich i oczekuje informacji, co się dzieje
w lokalnych parafiach, jak wierni postrzegają dzisiejszy kościół, jakie są ich oczekiwania, jakie obawy, co robić, by ulepszyć sytuację kościoła, który wszyscy tworzymy. Jeżeli chcesz zrozumieć i mieć wpływ na dzisiejszy Kościół, włącz się do uczestnictwa w Drodze Synodalnej Diecezji Kaliskiej, w prace synodalne naszej parafii,
by wzajemnie się wysłuchać, podzielić się swoimi doświadczeniami i wspólnie omówić jakich zmian duszpasterskich potrzebuje nasz lokalny kościół, by przybliżać się do Jezusa i pogłębiać wiarę i miłość wzajemną. Dzisiaj po mszy św. można się zgłaszać do Parafialnych Koordynatorów Drogi Synodalnej, którzy będą na dole przy wyjściu z kościoła i udzielą dalszych informacji i mogą zapisać do grup dzielenia. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i zaangażowania.
10.    W naszej parafii zakończyliśmy kolędę, która trwała od 29 listopada 2021 do 1 lutego 2022. Jako duszpasterze cieszymy się z osobistych spotkań z Wami, naszymi Parafianami. Dziękujemy za wzajemne zrozumienie
i zachowanie wymogów sanitarnych. Rozumiemy osoby, które nie przyjęły odwiedzin duszpasterskich z powodu obaw przed pandemią, kwarantanny, choroby lub innych przeszkód. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie
oraz wszelkie dobro i ofiary, które są częścią budżetu parafii, aby regulować wszelkie opłaty i należności. Część ofiar jest przeznaczona na pokrycie kosztów wymiany ławek w dolnym kościele. Ewidencja naszej parafii obejmuje 6835 kartotek, czyli mieszkań rodzin, małżeństw i osób samotnych zapisanych do wspólnoty parafialnej. Odwiedziliśmy 2280 mieszkań, co stanowi 33,47 %.Dla porównania w roku 2020 odwiedziliśmy 60,99 % mieszkań. Z myślami o przemijaniu życia ludzkiego stwierdziliśmy, że pod 70 adresami już nikt nie mieszka, bo zmarły często osoby samotne, które odwiedziliśmy jeszcze podczas kolędy w roku 2020. Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać i życzymy Bożego błogosławieństwa
11.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Dariusza Szczyrba, Annę Ogrodniczak, Barbarę Kubiak-Serowik i Jadwigę Wojnicką. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…