Ogłoszenia 27.02.2022

1.    Wołamy z ufnością i pokorą do Ojca w Niebie, aby jego Miłość zahamowała wojnę i cierpienie na Ukrainie i uchroniła Polskę i świat od wojny.
2.    W środę 2 marca rozpoczniemy Wielki Post, aby doswiadczyc Milsci Bopga. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00 oraz Drogi Krzyżowe w piątek o 11.00, 16.30 dzieci i o 17.15 parafialna również dla młodzieży. W pierwszy piątek Wielkiego Postu, Kościół w Polsce po raz szósty będzie przeżywał dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Ta duszpasterska inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski, ustanowiona w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, służy kształtowaniu naszych sumień i wrażliwości oraz stanowi pomoc do naszego częstego duchowego towarzyszenia osobom, które zostały zranione i zmagają się z bolesnymi konsekwencjami wyrządzonej krzywdy. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w modlitwę m.in. poprzez nabożeństwo drogi krzyżowej z przygotowanymi na ten dzień rozważaniami. Wyrazem naszego wsparcia dla skrzywdzonych niech będzie również podjęcie postu oraz innych czynów pokutnych, nade wszystko zaś postawa otwartości i zrozumienia, przyjęcia osób zranionych i ich bolesnej historii. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, by zranieni mogli odczuć wsparcie całej wspólnoty Kościoła. Skrzywdzeni, niezależnie od tego kto był sprawcą ich krzywdy, mają prawo liczyć, że nie zabraknie im naszego duchowego towarzyszenia.
3.    Od czwartku 3 marca rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. Alojzego Orione w dniu 12 marca. Codziennie na zakończenie mszy św. o 18.00 przed błogosławieństwem modlitwę nowenny poprowadzą członkowie parafialnej lokalnej koordynacji Oriońskiego Ruchu Świeckiego. Zapraszamy do modlitwy w tej nowennie.
4.    W piątek 4 marca w liturgii czcimy św. Kazimierza. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy Bożej Opatrzności.
5.    Rekolekcje Wielkopostne w tym roku będziemy przeżywać od 4 niedzieli W. Postu 27, 28 i 29 marca.
6.    W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin w sanktuarium św. Józefa o 18.00.
7.    W pierwszy piątek zapraszamy do spowiedzi podczas każdej mszy św. a dzieci od 16.00 przed Droga Krzyżową. W tym dniu również księża udadzą się do chorych z posługą sakramentalną według indywidualnych ustaleń. W pierwszą sobotę zapraszamy na różaniec o 17.00 i mszę św. ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o 18.00.
8.    W przyszłą niedzielę I niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Różańcowych dla Żywego Różańca po mszy św. o 9.30 w dolnym kościele.
9.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach za ławkami.
10.    W sobotę 5 marca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Józefa. Szczegóły na plakacie.
11.    W godzinach urzędowania kancelarii można składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku i na plakacie.
12.    Dzisiaj Po Mszach św. przed kościołem można wesprzeć osoby z diecezji kaliskiej, które zostały poszkodowane przez ostatnie nawałnice. Ofiary zostaną przekazane przez caritas diecezji kaliskiej.
13.    W Środę Popielcową będziemy mogli wesprzeć ofiarami zebranymi do puszek przed kościołem ludność Ukrainy, która cierpi na skutek wojny z Rosją.
14.    Za tydzień z okazji I niedzieli miesiąca można złożyć ofiarę do puszek przed kościołem na cele bieżące i remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
15.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo czasu pandemii i rosnącej drożyzny oraz kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
16.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Janinę Witczak, Agnieszkę Laskowską, Dariusza Szurczaka, Alicję Woźniak, Jadwigę Cybulską, Roberta Kordes, Halinę Kaźmierczak, Helenę Manikowską i Jana Chylińskiego. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…