Ogłoszenia 06.03.2022

1.    Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście – piątek - Droga Krzyżowa o 11.00 ogólna, zwłaszcza dla chorych, cierpiących i seniorów, o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz dla młodzieży zwłaszcza przed bierzmowaniem. Niedziela Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
2.    Trwa Nowenna przed uroczystością św. Alojzego Orione w dniu 12 marca. Codziennie podczas mszy św.
o 18.00 przed błogosławieństwem modlitwę nowenny prowadzą członkowie parafialnej lokalnej koordynacji Oriońskiego Ruchu Świeckiego.
3.    Rekolekcje Wielkopostne w tym roku będziemy przeżywać od 4 niedzieli W. Postu 27, 28 i 29 marca. Poprowadzi je nasz współbrat orionista ks. Michał Szwemin.
4.    Za tydzień w niedzielę po mszy św. wieczornej zapraszamy do adoracji i uwielbienia Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.
5.    Za tydzień o 16.00 msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
6.    We wtorek 8 marca otoczmy modlitwą za wstawiennictwem Niepokalanej Dziewicy wszystkie kobiety.
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
8.    We wtorek o 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
9.    W środę nabożeństwo ku czci Matki Kościoła o 17.00.
10.    Księża Jezuici zapraszają na rekolekcje Ignacjańskie w ciągu życia w niedziele W. Postu od 13 marca do 10 kwietnia w godzinach od 15.00 do 18.00. informacja na plakacie.
11.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne oraz nasz Skarbiec Matki Kościoła.
12.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej oraz w gablocie przy kościele.
13.    W godzinach urzędowania kancelarii można składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię lub świetlicę dla dzieci. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku.
14.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo czasu pandemii
i rosnącej drożyzny oraz kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
15.    Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
16.    Dzisiaj przed kościołem z okazji 1 niedzieli miesiąca można złożyć ofiarę do puszek na cele inwestycyjne  w naszej parafii,
17.    W ubiegłą niedzielę na pomoc poszkodowanym przez nawałnice siostrom i braciom z diecezji kaliskiej zebrano do puszek przed kościołem i przekazano na caritas diecezji 4860 złotych. Napływają jeszcze ofiary na Ukrainę i wszystkie dary pieniężne zostaną przekazane na caritas diecezji w tygodniu.
18.    W godzinach od 16.00 do 18.00 w salce dolnego kościoła od ul. Wąskiej możemy składać dary na rzecz ofiar wojny na Ukrainie
19.    Odpowiadając na zadawane często pytanie: jakie są podejmowane w naszej parafii inwestycje i na co zbieramy puszkę inwestycyjną, przedstawiamy ostatnio podjęte inwestycje (po konsultacji z Radą Parafialną):
1. Termomodernizacja dachu na całym budynku świetlicy i remont wszystkich zalanych pomieszczeń, koszt 120 tys. PLN w tym dotacje i odszkodowanie w wysokości 43 tys. PLN (czerwiec-listopad 2020).
2. Wymiana oświetlenia na oświetlenie LED w całym dolnym kościele i prawie w całym górnym (wrzesień-październik 2022) Koszt ok. 8 tys. PLN.
3. REMONT ŁAZIENKI za dolną zakrystią. Zakupione są już w większości wszystkie materiały, kończymy 2 etap czyli kładzenie płytek. Czeka nas jeszcze biały montaż i zakup oraz instalacja podwieszanego sufitu. Wydane ok. 6 tys. PLN. Potrzebne jeszcze około 3,5 tys. PLN.
4. Wymiana ławek w dolnym kościele, na 60 nowych. Pierwsze 8 jest już rozstawionych. W miarę funduszy będą produkowane i zestawiane następne. Koszt ok. 135 tys. PLN. Obecnie mamy 40 tys. PLN. Do zapłacenia ok. 95 tys. PLN.
5. Montaż ogniomurku na budynku świetlicy (luty 2022) wymaganego przez przepisy PPOŻ. Koszt 5,5 tys. PLN
6. Zamontowanie w dolnym kościele zestawu multimedialnego: rzutnika i ekranu na wysięgniku (grudzień 2021) Koszt ok. 9 tys. PLN. Całość jeszcze do spłacenia.
Dziękujemy za wsparcie finansowe wszystkim oraz ofiarodawcom indywidualnym, w tym właścicielowi jednej z firm kaliskich. i prosimy, w miarę swoich możliwości, o pomoc w sfinansowaniu tych projektów.
20.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Danutę Nowicką, Mariannę Pawłowską, Wojciecha Antczaka, Krzysztofa Jackowskiego, Sławomira Gorzkiewicza, Zdzisława Kuchnia, Elżbietę Ratajczyk, Marię Kuźbik, Halinę Żuprańską, Sabinę Wiktorowicz, Danielę Szczepaniak i Władysława Sibielaka. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…