Ogłoszenia 13.03.2022

1.    Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Maryi Królowej Pokoju o ustanie wojny na Ukrainie i cierpienia niewinnych ludzi oraz o zachowanie świata
od wojny.
2.    Przeżywamy dzisiaj Niedzielę z ks. Orione. W placówkach i parafiach na całym świecie, gdzie pracują orioniści trwa Rok Jubileuszowy z okazji 150 rocznicy urodzin św. ks. Alojzego Orione 23 czerwca 1872 roku. Ks. Orione umarł 12 marca 1940 roku. Z tej okazji w tym roku od 12 marca do 29 sierpnia - święto Matki Bożej od Straży, można uzyskać łaskę Odpustu Zupełnego. Informacja na plakatach i w Internecie.
3.     W głębszym poznaniu i umiłowaniu ks. Orione pomaga nam ks. Sylwester Sowizdrzał, mistrz nowicjatu naszego Zgromadzenia wraz z nowicjuszami. Po wyjściu z kościoła można będzie dobrowolną ofiarą wesprzeć utrzymanie nowicjatu i formację nowicjuszy.
4.    Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście – piątek - Droga Krzyżowa o 11.00 ogólna, zwłaszcza dla chorych, cierpiących i seniorów, o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz dla młodzieży zwłaszcza przed bierzmowaniem. W Niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
5.    Dzisiaj po mszy św. o 18.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia Jezusa Eucharystycznego, a jutro na mszę  św. o 18.00 zapraszamy również osoby, które w ostatnim czasie pożegnały swoich Kochanych i Bliskich.
6.    Za tydzień po mszy św. wieczornej przed Jezusem Eucharystycznym możemy uczestniczyć w modlitwie o uwolnienie i uzdrowienie.
7.    W sobotę 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
8.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności, Matki Bożej i św. Józefa oraz świętych Patronów.
9.    We wtorek o 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
10.    W środę nabożeństwo Maryjne ku czci Matki Kościoła o 17.00.
11.    Za trzy tygodnie 3 kwietnia, w czasie Eucharystii niedzielnej o godzinie 19.00 pragniemy dokonać Aktu Zawierzenia naszej Wspólnoty Parafialnej Bogu Ojcu. Chcemy wszyscy razem wejść głębiej w duchowość Boga Ojca, do którego modlimy się słowami otrzymanymi od samego Pana Jezusa, i do którego przez Chrystusa, w jedności Ducha Świętego kierujemy modlitwy w czasie Mszy Świętej.
12.    Zbiórki ministrantów w sobotę o 10.30. O 10.00 spotkanie i próba scholii dziecięcej.
13.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne oraz nasz Skarbiec Matki Kościoła.
14.    Dyrekcja SP 4 przy ul. Polnej 17 ogłasza nabór na rok szkolny 2022/2023 do klas pierwszych od 14 marca. Szczegółowe informacje w gablocie.
15.    Spotkanie rodziców dzieci przed I kom. Św. w tym roku odbędzie się w przyszłym tygodniu. Szczegóły będą podane za tydzień i przez katechetów.
16.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
17.    W godzinach urzędowania kancelarii można składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię lub świetlicę dla dzieci.
18.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo czasu pandemii
i rosnącej drożyzny oraz kryzysu gospodarczego i zagrożenia wojną. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
19.    Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
20.    Na konto caritas diecezji kaliskiej z naszej parafii przekazaliśmy 18300 zł. ofiar na pomoc Ukrainę.
21.    Dziękujemy za zaangażowanie w Wolontariat przy przyjmowaniu darów: p. Marcie Smoliga, p. Elżbiecie
i Janowi Mosińskim, p. Emilii Walczak, p. Joannie Woźniakowskiej, p. Adamowi Urbańskiemu,
p. Michałowi Jeżykowi i p. Łukaszowi Wojtyszak. Dziękujemy Firmie Colian za przekazanie dwóch palet napojów, p. Wróblom z Wir za ufundowanie pełnego auta wody w zgrzewkach i napojów, pracownikom Makro za wsparcie. Pozyskane rzeczy przekazaliśmy do Centrum Księdza Orione przy ul. Kościuszki,
w którym przebywa ponad 100 uchodźców.
22.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Zofię Wiatrowską, Mieczysława Kuś, Wiktorię Ratajczyk i Zofię Antczak. Polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…