Ogłoszenia 20.03.2022

1.    Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Maryi Królowej Pokoju o ustanie wojny na Ukrainie i cierpienia niewinnych ludzi oraz o zachowanie świata od wojny.
2.    Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście – piątek - Droga Krzyżowa o 11.00 ogólna, zwłaszcza dla chorych, cierpiących i seniorów, o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz dla młodzieży zwłaszcza przed bierzmowaniem. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
3.    Dzisiaj po mszy św. o 18.00 przed Jezusem Eucharystycznym zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie o uwolnienie i uzdrowienie.
4.    W piątek 25 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i 30 rocznica utworzenia Diecezji Kaliskiej.
5.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności, Matki Bożej i św. Józefa oraz świętych Patronów.
6.    Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Michał Szwemin, nasz współbrat orionista z Malborka. Msze św. z nauką rekolekcyjną w niedzielę na każdej mszy św. W poniedziałek i wtorek 28 i 29 marca msze św. z nauką rekolekcyjną o 7.00, 9.30, 16.00, 18.00 i 20.00 dla dłużej pracujących.
7.    Za dwa tygodnie 3 kwietnia, w czasie Eucharystii niedzielnej o godzinie 19.00 pragniemy dokonać Aktu Zawierzenia naszej Wspólnoty Parafialnej Bogu Ojcu. Chcemy wszyscy razem wejść głębiej w duchowość Boga Ojca, Stworzyciela rzeczy widzialnych i niewidzialnych, do którego modlimy się słowami otrzymanymi od samego Pana Jezusa Jego Syna, i do którego przez Chrystusa, w jedności Ducha Świętego kierujemy modlitwy w czasie Mszy Świętej i każdej liturgii.
8.    We wtorek o 17.00 różaniec za zmarłych a w środę o 17.00 nabożeństwo do Matki Kościoła.
9.    Zbiórki ministrantów w sobotę o 10.30. O 10.00 spotkanie i próba scholii dziecięcej.
10.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne oraz nasz Skarbiec Matki Kościoła.
11.    Dyrekcja SP 4 przy ul. Polnej 17 ogłasza nabór na rok szkolny 2022/2023 do klas pierwszych od 14 marca. Szczegółowe informacje w gablocie.
12.    Spotkanie rodziców dzieci przed I kom. Św. w tym roku odbędzie się w górnym kościele we wtorek 22 marca o 18.45 dla SP 4 i SP 7, w środę 23 marca o 18.45 dla SP 14 i SP 18.
13.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
14.    W godzinach urzędowania kancelarii można składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci.
15.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo czasu pandemii i rosnącej drożyzny oraz kryzysu gospodarczego i zagrożenia wojną. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
16.    Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
17.    Dary rzeczowe można przekazywać do Centrum Księdza Orione przy ul. Kościuszki, w którym przebywa ponad 100 uchodźców.
18.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Ryszarda Woźniak, Krystynę Troczyńską, Edwarda Niemiec i Andrzeja Popęda. Polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…