Ogłoszenia 27.03.2022

1.    Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Maryi Królowej Pokoju o ustanie wojny na Ukrainie i cierpienia niewinnych ludzi, o doświadczenie Bożej Miłości i nawrócenie Rosji oraz o zachowanie świata od wojny.
2.    Rozpoczęliśmy czas rekolekcji wielkopostnych, w których towarzyszy nam ks. Michał Szwemin, orionista z Malborka. W poniedziałek i wtorek msze św. z naukami rekolekcyjnymi o 7.00, 9.30, 16.00, 18.00 i 20.00 dla dłużej pracujących. We wtorek można będzie ks. rekolekcjoniście wyrazić wdzięczność również poprzez złożenie ofiary na tacę.
3.    Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście – piątek - Droga Krzyżowa o 11.00 ogólna, zwłaszcza dla chorych, cierpiących i seniorów, o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz dla młodzieży zwłaszcza przed bierzmowaniem. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
4.    W piątek 8 kwietnia jest planowana Droga Krzyżowa ulicami wokół kościoła o 17.00.
5.    Spotkania rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej odbędą się w sobotę 2 kwietnia. O 9.00 klasy 7 i 8, o 10.00 klasy 5 i 6, o 11.00 klasy 3 i 4, o 12.00 klasy 0, 1 i 2, o 13.00 młodzież ze szkół ponadpodstawowych.
6.    W sobotę 2 kwietnia przypada pamiętna data śmieci św. Jana Pawła II w 2005 roku.
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności, Matki Bożej i św. Józefa oraz świętych Patronów.
8.    Za tydzień 3 kwietnia w czasie Eucharystii niedzielnej o 19.00 pragniemy dokonać Aktu Zawierzenia naszej Wspólnoty Parafialnej Bogu Ojcu. Chcemy wszyscy razem wejść głębiej w duchowość Boga Ojca, Stworzyciela rzeczy widzialnych i niewidzialnych, do którego modlimy się słowami otrzymanymi od samego Pana Jezusa Jego Syna, i do którego przez Chrystusa, w jedności Ducha Świętego kierujemy modlitwy w czasie Mszy Świętej i każdej liturgii. W przyszłą niedzielę ks. Teodor Sawielewicz podczas mszy św. wprowadzi nas w tematykę zawierzenia Bogu Ojcu.
9.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne oraz nasz Skarbiec Matki Kościoła.
10.    Dyrekcja SP 4 przy ul. Polnej 17 ogłasza nabór na rok szkolny 2022/2023 do klas pierwszych od 14 marca. Szczegółowe informacje w gablocie.
11.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do chorych w domach z posługą sakramentalną księża udadzą się według ustaleń. W sobote różaniec o 17.00.
12.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
13.    W godzinach urzędowania kancelarii można składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci.
14.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo czasu pandemii i rosnącej drożyzny oraz kryzysu gospodarczego i zagrożenia wojną. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
15.    Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
16.    Za tydzień z okazji pierwszej niedzieli miesiąca można będzie złożyć ofiarę do puszek przed kościołem na inwestycje nowych ławek w kościele dolnym.
17.    Dary rzeczowe można przekazywać do Centrum Księdza Orione przy ul. Kościuszki, w którym przebywa ponad 100 uchodźców.
18.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Ryszarda Woźniak, Krystynę Troczyńską, Edwarda Niemiec i Andrzeja Popęda. Polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…