Ogłoszenia 03.04.2022

1.    Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Maryi Królowej Pokoju o ustanie wojny na Ukrainie i cierpienia niewinnych ludzi, o doświadczenie Bożej Miłości i nawrócenie Rosji oraz o zachowanie świata od wojny.
2.    Dzisiaj w czasie Eucharystii o 19.00 pragniemy dokonać Aktu Zawierzenia naszej Wspólnoty Parafialnej Bogu Ojcu. Chcemy wszyscy razem wejść głębiej w duchowość Boga Ojca, Stworzyciela rzeczy widzialnych i niewidzialnych, do którego modlimy się słowami otrzymanymi od samego Pana Jezusa Jego Syna, i do którego przez Chrystusa, w jedności Ducha Świętego kierujemy modlitwy w czasie Mszy Świętej i każdej liturgii. Towarzyszy nam dzisiaj ks. Teodor Sawielewicz i podczas mszy św. wprowadził nas w tematykę zawierzenia Bogu Ojcu.
3.    Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście – piątek - Droga Krzyżowa o 11.00 ogólna, zwłaszcza dla chorych, cierpiących i seniorów, o 17.00 dla wszystkich ulicami wokół kościoła. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
4.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
5.    W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Podczas mszy św. o 18.00 zapraszamy do modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele.
6.    We wtorek o 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
7.    W środę nabożeństwo Maryjne ku czci Matki Kościoła o 17.00.
8.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne oraz nasz Skarbiec Matki Kościoła.
9.    W przyszłą niedzielę po Mszach św. dzieciaki ze świetlicy poprowadzą Kiermasz świec na rzecz Wakacji z Bogiem, które będą przeżywać w lipcu w Zakopanem.
10.     W przyszły weekend, w ramach przygotowania do Bierzmowania, młodzież będzie przeżywać w parafii Kurs ewangelizacyjny. Prosimy o modlitwę za nich i prowadzących Kurs.
11.    Dnia 25 marca została uruchomiona instalacja fotowoltaiczna, która jest kolejnym z etapów obniżania kosztów utrzymania budynków kościelnych. Całkowity koszt instalacji wynosił 154 tys., z czego do spłacenia pozostało jeszcze ok. 75 tys. zł.
12.    Katolicka Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek w Kaliszu i Dyrekcja SP 4 przy ul. Polnej ogłaszają nabór na rok szkolny 2022/2023 do klas pierwszych. Szczegółowe informacje w gablocie.
13.    W godzinach urzędowania kancelarii można składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci. Dziękujemy osobom, które już w ten sposób wyraziły takie wsparcie dla parafii.
14.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo czasu pandemii i rosnącej drożyzny oraz kryzysu gospodarczego i trwającej wojny Rosji z Ukrainą. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
15.    Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
16.    Dzisiaj z okazji pierwszej niedzieli miesiąca można będzie złożyć ofiarę do puszek przed kościołem na inwestycje nowych ławek w kościele dolnym.
17.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Aleksandrę Kubiak i Stanisława Żubrowskiego. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…