Ogłoszenia 10.04.2022

1.    Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Maryi Królowej Pokoju o ustanie wojny na Ukrainie i cierpienia niewinnych ludzi, o doświadczenie Bożej Miłości i nawrócenie Rosji oraz o zachowanie świata od wojny.
2.    Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. W dzisiejszą Niedzielę Męki Pańskiej podczas mszy św. o godz. 11.00 dzieci (będą) przeżywały pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa na osiołku do Jerozolimy i poświęcenie palm, zaś bracia z I wspólnoty neokatechumenalnej przed mszą św. o godz. 12.30 otrzymają (otrzymali) palmy jako znak gotowości na męczeństwo za wyznawaną wiarę w Jezusa Chrystusa i uroczyście odśpiewają (odśpiewali) Wyznanie Wiary podczas mszy św. o 12.30.
3.    W środę 13 kwietnia Kaliska Noc Konfesjonałów. W naszym kościele spowiedź od 19.00 do 23.00.
4.    Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca adoracja i uwielbienie Jezusa Eucharystycznego po mszy św. wieczornej.
5.    Osoby niepełnosprawne i ich rodziny zapraszamy na mszę św. 16.00.
6.    W Święte Dni Triduum Paschalnego przez słuchanie Słowa i sprawowanie znaków celebrujemy Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. W tych dniach nie ma porannych mszy św.
7.    WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Zapraszamy na Liturgię Godzin o 7.00 i na Mszę Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg o 18.00.
8.    WIELKI PIĄTEK – w tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Czujemy się zjednoczeni z Chrystusem uwięzionym w Ciemnicy, ciepiącym na Drodze Krzyżowej i umierającym na Krzyżu. Liturgia Godzin o 7.00 przy Ciemnicy. O 11.00 zapraszamy na ostatnią Drogę Krzyżową. o 15.00 w Godzinie Śmierci naszego Pana zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy .Nowennę do Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Wieczorem zgromadzimy się na Liturgii Męki Pańskiej o 18.00. O 21.00 odśpiewamy po raz ostatni w tym roku Gorzkie Żale.
9.    WIELKA SOBOTA. Czuwanie przy grobie Jezusa Chrystusa rozpoczniemy o 7.00 Liturgią Godzin. Adoracja przy Grobie do 18.00. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.00. W tym czasie można będzie również skorzystać ze spowiedzi św. Na miejscu święcenia pokarmów będzie wystawiony kosz, do którego można będzie składać świąteczne dary i ofiary dla ubogich.
10.    WIGILIA PASCHALNA. Jest to jedyna niepowtarzalna noc, gdyż właśnie tej nocy Chrystus przeszedł ze śmierci do życia – zmartwychwstał, i wyzwolił nas z niewoli grzechu i śmierci. Wigilia Paschalna rozpocznie się o 20.00 i zakończy się procesją rezurekcyjną w nocy. W czasie tej liturgii nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy o przyniesienie świec.
11.    NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA. Msze św. o 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.
12.    Poniedziałek w oktawie Wielkanocy Msze Święte jak w niedzielę o 7.00; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00. O 12.30 Msza św. w intencji małżeństw, które obchodzą jubileusze. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.
13.    Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo pasyjne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
14.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
15.    Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
16.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
17.    W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę oraz w Poniedziałek Wielkanocny kancelaria będzie nieczynna.
18.    Przy bocznych ołtarzach i do kancelarii można składać dary na wielkopostną jałmużnę w postaci artykułów, które zostaną przekazane dla ubogich w naszej parafii. Prosimy o przekazywanie żywności zabezpieczonej i o dłuższej trwałości do spożycia.
19.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Barbarę Ławniczak, Urszulę Czarnecką, Jarosława Malinowskiego, Bruno Smolczyńskiego, Janinę Mazur i Natalię Łuczak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…