Ogłoszenia 19.06.2022

1.    Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie, o doświadczenie Bożej Miłości i nawrócenie Rosji oraz o zachowanie świata od wojny.
2.    W czasie oktawy Bożego Ciała po mszy św. o 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła z odśpiewaniem Litanii do Serca Pana Jezusa i zakończenie błogosławieństwem w kościele.
3.    Zapraszamy dziewczynki rocznicowe i komunijne i wszystkie chętne do sypania kwiatków podczas procesji w Oktawie Bożego Ciała. Wiernych zachęcamy do przynoszenia płatków kwiatów na procesję.
4.    Jutro w poniedziałek 20 czerwca o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania.
5.    Wyjątkowo w poniedziałek 27 czerwca po mszy św. wieczornej adoracja i uwielbienie Jezusa Eucharystycznego oraz modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie.
6.    We wtorek przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi. Jest to również 150 rocznica urodzin św. Alojzego Orione. Z tej okazji przeżywamy czas Jubileuszowy i możemy korzystać z łaski odpustu zupełnego. W czwartek 23 przypada uroczystość narodzenie św. Jana Chrzciciela. Jest to również Dzień Ojca i będziemy modlić się w intencji ojców, aby brali wzór z Ojca naszego w Niebie, a zmarli niech dostąpią przebaczenia win i cieszą się chwałą Nieba na wieki. W piątek 24 uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można spożywać potrawy mięsne. W sobotę 25 wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i życzymy Błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiego dobra.
8.    Różaniec za zmarłych we wtorek o 17.00 i nabożeństwo do Matki Kościoła w środę o 17.00.
9.    Spotkania scholii w sobotę o 10.00, a zbiórka ministrantów o 10.30.
10.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz ogłoszeń i komunikatów w gablocie, na drzwiach wejściowych i parafialnej stronie internetowej i Facebooku i biuletynie parafialnym Skarbiec Matki Kościoła.
11.    Fundacja Światło i Sól zaprasza na Koncert zespołu Kana z Ukrainy 26.06.2022 o godzinie 18:00 w ogrodzie przy ul. Kordeckiego 3 w Kaliszu. Udział w koncercie bezpłatny. Szczegóły na plakacie.
12.    Do południa środy 22 czerwca można składać z tyłu domu zakonnego zużyty sprzęt elektryczny
i elektroniczny. Informacja na plakacie i w Internecie.
13.    Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w budowę ołtarzy i ich demontaż, oraz tym, którzy przyczynili się do piękna liturgii. Dziękujemy tez p. Michałowi Czarnkowi za ofiarowane brzózek
do ołtarzy i panom Adamom Urbańskiemu i Benedyczakowi za transport do parafii i do ołtarzy.
14.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów otaczamy modlitwą na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie.
15.    Dziękujemy za pomoc w pracach remontowych w dolnym kościele: p. Janowi Laskowskiemu i p. Adamowi Urbańskiemu; za impregnowanie i malowanie ścian państwu Joannie i Mariuszowi Woźniakowskim z dziećmi, p. Włodzimierzowi Kleczewskiemu z synami: Adamem i Andrzejem, p. Marcie Smoliga; za malowanie ogrodzenia kościelnego panom: Zenonowi Borowskiemu, Wiesławowi Giera, Mateuszowi Kacprzyk, Andrzejowi Kleczewskiemu, Mateuszowi Woźniakowskiemu i Ryszardowi Michalskiemu, p. Adamowi Urbańskiemu, p. Halinie i Kazimierzowi z Ukrainy oraz panom z Grupy AA Orion, państwu Agnieszce i Włodzimierzowi Kleczewskim.
16.    W kancelarii przyjmujemy intencje na rok 2023.
17.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz śp. Krzysztofa Żarneckiego. Otaczamy go modlitwą, a przeżywającym żałobę składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…