Ogłoszenia 17.07.2022

1.    Wakacyjny wypoczynek niech będzie dla wszystkich czasem doświadczania Bożej Miłości. Dbajmy o codziennej relacji z Bogiem w Biblii, modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich przebywających na wakacjach. Dziękujemy za wszelkie pozdrowienia z pobytu w różnych miejscach.
2.    Msze święte w lipcu i sierpniu są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00 – nie ma mszy świętej o 12.30. Msze święte w tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
3.    W lipcu i sierpniu godziny urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i piątek po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
4.    Tradycyjnie w trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny
na mszy św. o 9.30.
5.    W tym tygodniu patronują nam: w piątek 22 lipca św. Maria Magdalena, w sobotę 23 św. Brygida, patronka Europy. W poniedziałek 25 lipca będziemy się modlić w intencji kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego. W niedzielę 24 po każdej mszy św. będzie błogosławienie pojazdów wokół kościoła. Z tej okazji w Polsce jest organizowany kolejny raz Tydzień św. Krzysztofa, w czasie którego jesteśmy zaproszeni do życzliwego i wielkodusznego udziału w misyjnej akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Informacje dalsze na stronie www.miva.pl.
6.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN i inne.
7.    Codziennie oprócz niedziel zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
8.    We wtorek o 17.00 zapraszamy na różaniec za zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych,
a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
9.     W sobotę 23 lipca o 18.00 Msza św. w intencji Oriońskiej Biało-żółtej Grupy pielgrzymkowej, a po niej w świetlicy zapisy. W niedzielę 24 lipca po każdej Mszy św. można wesprzeć materialnie przygotowania do pielgrzymki podczas kwesty przed kościołem.
10.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń |i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów otaczamy modlitwą na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie. Aktualnie trwa kładzenie nowej posadzki w dolnym kościele.
11.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy również przez godny strój.