Ogłoszenia 31.07.2022

1.    Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie, o doświadczenie Bożej Miłości i nawrócenie Rosji oraz o zachowanie świata od wojny.
2.    Wakacyjny wypoczynek niech będzie dla wszystkich czasem doświadczania Bożej Miłości. Dbajmy o codziennej relacji z Bogiem w Biblii, modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich przebywających na wakacjach. Dziękujemy za wszelkie pozdrowienia z pobytu w różnych miejscach.
3.    W związku z urlopami księży zachęcamy do spowiedzi przed mszami św. a podczas mszy św. w dni powszednie w miarę możliwości do wspólnego śpiewu bez towarzyszenia organów.
4.    Msze święte w lipcu i sierpniu są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00 – nie ma o 12.30. Msze święte w tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
5.    W lipcu i sierpniu godziny urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i piątek
po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
6.    W poniedziałek1 sierpnia będziemy obchodzić 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
7.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 18.00 jak co miesiąc modlitwa i Msza Święta w intencji rodzin i obrony poczętego życia w Bazylice św. Józefa.
8.    Zachęcamy do spowiedzi z okazji początku miesiąca.
9.     W pierwszą sobotę miesiąca 6 sierpnia  zapraszamy na mszę św. ku czci NSNMP o 16.00 i następnie różaniec o 17.00.
10.    W tym tygodni w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła, w czwartek 4 sierpnia wspomnienie św. Jana Marię Vianney, w sobotę 6 święto Przemienienia Pańskiego.
11.    W sierpniu zachęcamy się wzajemnie do modlitwy w intencji  trzeźwości i wyjścia z tragedii uzależnienia bardzo wielu naszych sióstr i braci w rodzinach.
12.    Codziennie oprócz niedziel i świąt zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
13.    We wtorki o 17.00 zapraszamy na różaniec w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
14.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą można zabrać ze stolików za ławkami
i złożyć ofiarę określoną ceną lub dobrowolną według możliwości i serca.
15.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii oraz sióstr i braci dlatego pamiętajmy
o odpowiednim stroju.
16.    Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na pielgrzymkę.
17.     Tegoroczna 385 Piesza Pielgrzymka Kaliska na Jasną Górę wyruszy 9 sierpnia po mszy św. o 7.00.
18.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń |i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów otaczamy modlitwą na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie. Aktualnie trwa kładzenie nowej posadzki w dolnym kościele.
19.    Za tydzień I niedziela miesiąca i można będzie złożyć przed kościołem ofiarę do puszki na cele zapłacenia wykonania nowej posadzki w kościele dolnym.
20.    W niedzielę 2 października o 12.30 będziemy dziękować Bożej Opatrzności i Maryi Matce Kościoła za 70 lat powołania do istnienia naszej Parafii Opatrzności Bożej i 50 lat konsekracji kościoła Matki Kościoła. Przeżywanie jubileuszy jest okazją, aby podzielić się dobrem, świadectwami i wspomnieniami. Dlatego serdecznie zachęcamy do przynoszenia do kancelarii (do zwrotu oczywiście) różnych pamiątek, zdjęć, spisanych świadectw. Wszelkich Nazwisk i Imion osób żyjących lub zmarłych. Wtedy prosimy o kontakt rodziny zmarłych, jeśli to możliwe.
21.    W kancelarii można zamawiać intencje na rok 2023.